Iz dunav osiguranja novogodišnji paketići deci u kbc zemun

U okviru tradicionalne akcije ta kompanija četvrtu godinu zaredom poklanja novogodišnje paketiće deci koja borave u ustanovama širom Srbije, a vrednost ovogodišnje donacije je oko sedam miliona dinara.

Član Izvršnog odbora Dunav osiguranja Zvonko Zindović rekao je da je ta kompanija u toku decembra podelila više od 3.600 slatkih paketića mališanima u 113 ustanova u Srbiji, među kojima su prihvatilišta, domovi za mentalno obolelu decu, humanitarna udruženja, bolnice, socijalne ustanove, udruženja za slepe i slabovide, specijalne škole i predškolske ustanove.

''Na taj način nastavljamo tradiciju i kontinuitet društveno-odgovornog funkcionisanja kompanije i odgovornosti prema građanima Srbije. Verujem da će slatki paketići bar malo ulepšati detinjstvo ovim divnim mališanima i izmamiti im osmeh'', istakao je Zindović prilikom uručenja paketića u KBC Zemun.

Pomoćnik direktora KBC Zemun Ratko Tomašević zahvalio je Dunav osiguranju što brine o bolesnoj deci, koja su najosetljiviji i najranjiviji deo društva.

''Mališani se obraduju svakoj pažnji, za njih su ovakvi gestovi i podstrek da što brže ozdrave i vrate se svojim porodicama'', smatra Tomašević.

Najmlađi pacijenti KBC Zemun sa oduševljenjem su primili poklone, a devojčica Goga izrecitovala je ''Zimsku pesmu'' u znak zahvalnosti.

Preuzeto sa www.rts.rs